EMCEKARE FORUM
Emcekare
ONLINE
SHOP
TEKLİF
AL
FİYAT AL


Dosya Yükleyebilirsiniz.( Dosya boyutu Max 10 MB Olmalıdır.)
Siber Güvenlik

Günümüz teknolojisinde bilgi ve teknolojiden yararlanma oranı oldukça yüksektir. Hem bireysel hem kurumsal işlemlerimizin önemli bir kısmını internet üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Birçok kurum ve şahıs, verilere yetkisiz erişimler neticesinde ortaya çıkan olumsuz sonuçlardan etkilenebilmektedir.

Siber güvenlik kavramı; bilgisayarları, sunucuları, elektronik sistemleri, mobil cihazları, ağları ve verileri kötü amaçlı gerçekleştirilen eylemlerden korumak için geliştirilmiş bir kavramdır. Siber uzayda artan saldırı ve tehditler karşısında ağ sisteminin güvenliğini sağlamak amacıyla siber güvenlik sistemlerinden faydalanmak bir ihtiyaç halini almıştır.

Gelişen teknolojinin doğurduğu sonuçlara karşı önlem alabilmenize destek olabilmek için artık siber güvenlik alanında da sizlerin yanındayız.

Emcekare Mühendislik olarak aşağıdaki konular başta olmak üzere farklı alanlarda siber güvenlik desteği sağlayabilmek adına hizmet vermekteyiz;

 

OT Güvenliği:

OT (Operasyonel Teknolojiler), endüstriyel operasyonları yönetmek için kullanılan bilgi sistemlerini belirten bir kavramdır. İdari operasyonlardan çok endüstriyel operasyonları yönetmek için kullanılan bilgisayar sistemlerini ifade etmektedir. Fiziksel cihazların çalışma performansını izleyebilen ve kontrol eden bir donanım ve yazılım kategorisi olarak tanımlanabilir.

OT Güvenliği ise belirtilen sistemleri korumak amacıyla geliştirilen ürün ve protokolleri ifade etmektedir.

 

Kritik Altyapıların Güvenliği:

Enerji güvenliği; ekonomik, toplumsal, siyasi ve jeopolitik risklerin yönetilebilmesi için ana unsur olma özelliğine sahip olduğu için enerji üretilen tesisler de aynı hassasiyete sahiptir.

Siber tehditler stratejik önem taşıyan noktalara hedeflenebileceği için günümüzde toplumların enerjiye olan bağımlılığı gittikçe arttığından siber saldırılar arasında enerji sistemlerine müdahale veya saldırı ilk akla gelen hedefler arasındadır.

Farklı ülkelerde bu saldırıların büyük sonuçlar doğuran örneklerini görmemiz mümkündür.

Enerji sistemlerinde siber savunma, siber uzayda yer alan enerji sistemlerine

yönelik siber saldırılara karşı bu sistemleri korumak amacıyla geliştirilen protokolleri ifade etmektedir.

İletişim Veya Form Sayfasından Bize Ulaşın!

GALERİ